Select Language / Wybierz język

AA Mityngi - Świat

mapa swiat

 

pas


 AA Mityngi - Polska i Europa

 

mapa2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 pas

 

Założyciele Wspólnoty
Anonimowych Alkoholików:

Bill W. 1895-1971
dr Bob 1879-1950

pas

  Anonimowi Alkoholicy

Książka, której tytuł dał nazwę Wspólnocie AA, ukazała się po raz pierwszy w kwietniu 1939 roku, kiedy AA liczyło zaledwie około stu uczestników. (...) Podstawowy tekst książki "Anonimowi Alkoholicy", zwanej przez uczestników Wspólnoty AA Wielką Księgą ( Big Book), zawierający posłanie AA pozostał niezmieniony od 1939 roku. W wydaniu polskim mieści się on na stronach 1-144. Zmiany wprowadzone prze lata do Wielkiej Księgi dotyczyły przede wszystkim historii osobistych, których w czwartym wydaniu jest 41 i miały tylko jeden cel - lepiej reprezentować i dokładniej przedstawić uczestników AA i w ten sposób dotrzeć do większej liczby alkoholików. (...)
W drugim polskim wydaniu zaprezentowano po raz pierwszy 7 historii osobistych Polskich AA. (...) Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z wyjaśnieniem programu AA zawartym w Wielkiej Księdze i z osobistymi historiami jeszcze więcej osób uzna program AA powrotu do zdrowia, jako program swojego życia."
Spis Treści: Przedmowy, Opinia lekarza, Wyznanie lekarza, 1) Opowieść Billa 2) Jest sposób 3) Więcej na temat alkoholizmu 4) My - niewierzący 5) Jak to działa 6) Do czynu 7) Praca z innymi 8) Do żon 9) Wizja rodziny przeobrażonej 10) Do pracodawców 11) Wizja dla Ciebie. Historie osobiste - Pionierzy AA ("Koszmar doktora Boba"), Historie osobiste Polskich AA.

Dwanaście Kroków i Dwanaście Tradycji.                                                      

Zbiór zasad duchowych, które stosowane jako sposób życia mogą uwolnić od obsesji picia i dopomóc cierpiącemu na chorobę alkoholową, by stał się zdrowym, szczęśliwym i pożytecznym człowiekiem.Program 12 Kroków Anonimowych Alkoholików znajduje zastosowanie także w codziennym życiu poza Wspólnotą AA . Dwanaście Tradycji określa sposoby, dzięki którym AA utrzymuje jedność wewnętrzną oraz kształtuje swoje stosunki ze światem.

 Życie w Trzeżwości. 

Co robią Anonimowi Alkoholicy, żeby nie pić. Praktyczne sposoby, jak żyć w trzeźwości godzina po godzinie, dzień po dniu, łatwe do realizacji w domu, pracy czy na spotkaniach towarzyskich.

Anonimowi Alkoholicy Wkraczają w Dojrzałość. 

Książka ta przeznaczona jest dla wszystkich pragnących wiedzieć, jakie były początki Wspólnoty AA, jak    wykształciły się Kroki i Tradycje oraz ukazuje niezwykłą siłę oddziaływania AA na całym świecie.
W pierwszej części przedstawiona jest historyczna konwencja w St.Louis z okazji 20 lecia AA, gdzie Wspólnota AA przyjęła odpowiedzialność za wszystkie swoje sprawy. Druga część zawiera wystąpienia Billa W. dotyczące Trzech Legatów Zdrowienia, Jedności, Służby; trzecia zaś głosy przyjaciół AA, duchownych, lekarzy, prawników.